کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

خلق بزرگترین اثر نقاشی با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

15 بهمن 1399 ساعت 22:32

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه 15 بهمن ماه از بزرگترین اثر نقاشی در حال تولید با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در موزه‌ هنرهای معاصر فلسطین بازدید کرد.


به گزارش «ایثار»، سردار یعقوب سلیمانی با حضور در کارگاه نقاشی دکتر حبیب الله صادقی در موزه‌ هنرهای معاصر فلسطین از جدیدترین اثر این هنرمند شاخص هنرهای تجسمی کشور بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تولید این مجموعه‌ آثار هنری قرار گرفت.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بازديد از مراحل توليد اين اثر هنری از زحمات نقاش این اثر تشكر کرد و گفت: انگيزه و دغدغه و همت هنرمندانی مثل دکتر صادقی می‌تواند شخصيت‌های بزرگی مثل حاج قاسم و رويدادهایی مثل دفاع مقدس را در قالب هنر به آيندگان معرفی كند.
اسکندر یارنسب مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این دیدار گفت: این بزرگترین اثر هنری نقاشی با موضوع شهید سلیمانی است که توسط دکتر حبیب الله صادقی در اندازه 100 متر مربع خلق می‌شود.
وی افزود: این اثر مبتنی بر «پژوهش» خلق شده و فلسفه تأسیس داعش و القاعده و دشمنی دولت‌های آمریکایی با انقلاب و ایران اسلامی و حمایت از صدام حسین در جنگ تحمیلی و رویدادهای مربوط به دفاع مقدس را روایت می‌کند. اسارت آزادگان، شهدای غواص و روایتی هنرمندانه از  زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس، جبهه مقاومت و دفاع از حرم و شهادت سردار دل‌ها از دیگر جلوه‌های این اثر است.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اينكه دكتر حبيب الله صادقی از هنرمندان متعهد و نقاشان انقلاب اسلامی است، افزود: این هنرمند در همه رويدادها و جشنواره‌های مربوط به شهدا و موضوع ايثار و شهادت و به ويژه ٧ جشنواره ملی تجسمی كه بنياد شهيد و امور ايثارگران در سنوات گذشته برگزار كرده حضوری پررنگ داشته و علاوه بر اينکه به عنوان دبير و داور در اين جشنواره‌ها نقش محوری داشته، خود نيز به خلق آثار ارزشمندی همت گماشته است و خلق اين اثر عظيم هنری نيز با انگيزه و همت و هزينه‌های شخصی خود ايشان آغاز شده است.
دکتر حبیب الله صادقی خالق این اثر هنری بزرگ نیز در ارتباط با هدف خلق این اثر گفت: از آنجایی که بعد از شهادت سردار سلیمانی هیچ اثر فاخری متناسب با شخصیت و منش او ارائه نشده بود تصمیم گرفتم اثری در عنوان‌های مختلف در حوزه‌ ایثار و شهادت با نام سردار شهید قاسم سلیمانی خلق کنم تا نمایشی از دلاوری و حماسه‌سازی او باشد.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 367470

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/367470/خلق-بزرگترین-اثر-نقاشی-موضوع-سردار-شهید-حاج-قاسم-سلیمانی

ايثار
  https://www.isaar.ir