کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

استعدادیابی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر موجب افزایش روحیه کارآفرینی و اشتغال پایدار می‌شود

17 اسفند 1399 ساعت 10:57

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدایت تحصیلی و مشاوره پایان دوره متوسطه اول (نهم) در استعدادیابی و اشتغال پایدار دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر از اهمیت بالایی برخوردار است.


به گزارش «ایثار»، محمدعلی فقیه در مراسم رونمایی از طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر پایه نهم مدارس شاهد تهران با بیان اهمیت هدایت تحصیلی و مشاوره در پایان دوره متوسطه اول (نهم) دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر عنوان کرد: استعدادیابی درست دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر سبب افزایش روحیه کارآفرینی و اشتغال مستمر و پایدار خواهد شد.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به ساختار این طرح و استفاده از ظرفیت‌های موجود فی‌ما‌بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش و پرورش جهت استعدادیابی همه دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر قبل از حضور در دوره تحصیلی متوسطه دوم اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: طبق فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، گرایش دانش‌آموزان بالاخص دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر به رشته فنی‌حرفه‌ای باید در این مشاوره‌ها مدنظر مشاوران قرار گیرد.
فقیه گفت: اگر در این مرحله از مشاوره و هدایت تحصیلی، استعدادها به درستی شناخته شود، باعث کاهش هزینه‌های بعدی برای اشتغال و کاریابی و موجب ایجاد روحیه کارآفرینی و اشتغال مستمر و پایدار خواهد شد.
وی در پایان به ضرورت اجرای دقیق طرح جهت رشد و بالندگی دانش‌آموزان در مراحل مختلف تحصیلی، به‌ویژه پس از پایه متوسط دوم جهت آمادگی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با انگیزه بالا در مراکز آموزش عالی پرداخت.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 371935

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/371935/استعدادیابی-دانش-آموزان-شاهد-ایثارگر-موجب-افزایش-روحیه-کارآفرینی-اشتغال-پایدار-می-شود

ايثار
  https://www.isaar.ir