Enable JavaScript to ensure website accessibility

بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب : ۳۸۵۷۸۹
مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هم‌پای ملت قدرشناس و شهیدپرور ایران درود و احترام خود را به یکایک آن آزاد مردان نثار می‌کند تا ان‌شاء‌الله این پایمردی‌ها، عزت و افتخار تاریخی ملت بزرگوار را همچنان در دیگر مقاطع تکرار نمایند. 
بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی
به گزارش «ایثار»، متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
صفحات مختلف تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد افتخار آفرینی، رشادت و فداکاری مردان و زنانی است که در مقاطع مختلف برای حفظ و تعالی این شجره طیبه و تحکیم پایه‌های اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی از جان و مال خویش گذشتند تا آرمانهای بلند انقلاب اسلامی محقق گردد. 26 مرداد 1369 یکی از این مقاطع تاریخی بوده روزی که نخستین گروه از عزیزان آزاده به میهن اسلامی بازگشتند و صلابت و ثبات قدم و صبوری آنان و خانواده‌های محترمشان در دوران اسارت، برای همیشه تاریخ مایه افتخار و مباهات هر ایرانی شده است.
بی‌گمان آزادگی شاخه‌ای پربار از درخت تنومند و پرثمر ایثار و شهادت است که ریشه در مکتب عاشورای حسینی دارد و آزادگان سربلند ما پرورش یافتگان مدرسه سالار شهیدان و آزادگان حضرت امام حسین (ع) بودند که نه تنها در برابر رفتارهای غیرانسانی دشمن تن به ذلت ندادند بلکه با استقامت، تدبر و رفتارهای اخلاقی و اسلامی‌شان دشمن بعثی را وادار به تعظیم در برابر بزرگواری خود نمودند.
جامعه امروز ما نیز بیش از گذشته به فرهنگ آزادگی نیازمند است و آزادگان و ایثارگران گرامی بزرگترین سرمایه اجتماعی ما برای انتقال این فرهنگ به‌خصوص به نسل جوان هستند.
مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران هم‌پای ملت قدرشناس و شهیدپرور ایران درود و احترام خود را به یکایک آن آزادمردان نثار می‌کند تا ان‌شاء‌الله این پایمردی‌ها، عزت و افتخار تاریخی ملت بزرگوار را همچنان در دیگر مقاطع تکرار نمایند. 
انتهای پیام/