Enable JavaScript to ensure website accessibility

آزادگان مردانی از جنس غیرت هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۳۸۵۹۳۳
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی گفت : آزادگان مردانی از جنس غیرت هستند و آنها نمونه کاملی از استقامتند که بعنوان تندیس استقامت در جوامع بین المللی می درخشند.
آزادگان مردانی از جنس غیرت هستند
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با حضور در برنامه زنده صبح تازه در شبکه اترک صدا و سیمای خراسان شمالی ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت : آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند.
وی در ادامه افزود :آزادگان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند و جمعی مخلص، مقاوم، اهل ایثار و فداکاری و صاحب دل هایی خسته بودند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند.
حسینی همچنین گفت : آزادگان مردانی از قبیله قیرت هستند و آنها نمونه کاملی از استقامتند که بعنوان تندیس استقامت در جوامع بین المللی می درخشند.
۲۶وی همپنین یاداور شد : مرداد ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور عزیزانی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.
ایشان همچنین با اشاره به آمار آزادگان استان گفت :استان خراسان شمالی دارای 395 آزاده که 44 آزاده عزیز دار فانی را وداع گفته و 351 آزاده گرانقدر در قید حیات می باشند و سهم شهرستانهای استان بدینصورت است که بجنورد مرکز استان خراسان شمالی دارای 178 آزاده ، اسفراین 55 ، جاجرم16، شیروان 94، فاروج 14 ، مانه و سملقان 24 و شهرستان گرمه 14 آزاده را دارند.