>> ساخت«تاریخ شفاهی والدین شهدا»در فیروزکوه آغاز شد | ايثار

ساخت«تاریخ شفاهی والدین شهدا»در فیروزکوه آغاز شد

تاریخ انتشارشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۷
کد مطلب : ۳۸۸۴۴۱
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در سفر به شهرستان فیروزکوه از ساخت«تاریخ شفاهی والدین شهدا»در این شهرستان خبر دادو گفت: با هدف حفظ اسناد و ادبیات دوران دفاع مقدس، مستند مصاحبه با والدین معظم شهدا در شهرستان فیروزکوه ساخته می شود.
ساخت«تاریخ شفاهی والدین شهدا»در فیروزکوه آغاز شد
به گزارش ایثار شهرستان‌ها، شاهین عسگریان صبح امروز در سفر یک روزه به شهرستان فیروزکوه ضمن شرکت در نشست شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، از ساخت«تاریخ شفاهی والدین شهدا»در این شهرستان خبر دادو گفت: با هدف حفظ اسناد و ادبیات دوران دفاع مقدس، مستند مصاحبه با والدین معظم شهدا در شهرستان فیروزکوه ساخته می شود.
وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان در جبهه های مقاومت می تواند منبعی مهم برای تاریخ دفاع و مقاومت باشد، افزود: یکی از اهداف بنیاد این است که فرهنگ غنی ایثار و شهادت توسط والدین معظم شهیدان، بزرگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت ثبت و ضبط شود.
عسگریان تصریح کرد: دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه در مقطعی از تاریخ انقلاب به وقوع پیوست اما ما می‌توانیم صدها سال از گنجینه دفاع مقدس بهره‌برداری کنیم. بنابراین توجه به جمع آوری تاریخ شفاهی جهت حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های آینده ضروری است.

آثار ادبی در حوزه جهاد و شهادت حمایت می شود
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در دیدار با رئیس نهاد کتابخانه های عمومی فیروزکوه با قدردانی از تلاش های صورت گرفته و خلق آثار فاخر در حوزه ادبیات دفاع مقدس، گفت:با هدف ترویج و توسعه فرهنگ جهاد و شهادت و نیز انتقال مفاهیم ارزشمند دوران دفاع مقدس، از آثار ادبی مرتبط حمایت می کنیم.
عسگریان با اشاره به برگزاری نحستین جشنواره فرهنگی و هنری ایثار در استان تهران، تصریح کرد:عمده هدف برگزاری این جشنواره شناسایی و حمایت از هنرمندان علاقمند در حوزه ایثار و شهادت است.
وی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف مهم سازمانی در بنیاد شهید و امور ایثارگران برشمرد و گفت: استفاده از تمام ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت امروز جامعه است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهرستان های استان تهران در خاتمه با حضور در گلزارشهدای شهرستان فیروزکوه، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.
انتهای پیام/