Enable JavaScript to ensure website accessibility

انتقال تجربیات ایثارگران به جامعه امری ضروری است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب : ۳۸۸۵۵۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: انتقال تجربیات والدین و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل‌های جدید برای جامعه یک امری ضروری است.
انتقال تجربیات ایثارگران به جامعه امری ضروری است
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی در دیدار با خانواده شهید «محمد افراسیابی» و جانباز سرافراز «مصطفی ستوده» در شهرستان باخرز ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: والدین و همسران شهدا و ایثارگران گنجینه‌های ارزشمندی هستند که باید در سطح جامعه بصیرت افزایی کنند.
وی افزود: دشمن شیوه و روند فعالیت‌های خود را تغییر داده و بیشترین فعالیت خود را بر روی رسانه و جوانان متمرکز کرده که در این موقعیت حساس خانواده شهدا و ایثارگران باید به صورت داوطلبانه فعالیت رسانه‌ای خود را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان‌های شهدا داشته باشند.
حجت‌الاسلام معصومی گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌ها مجازی شده است، مادران و همسران شهدا باید آموزه‌های دینی و اجتماعی را به جوانان و به خصوص نوجوانان انتقال دهند. در تمامی سفرهای شهرستانی به دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران می‌رویم، تا ضمن بهره‌مندی از توصیه‌های این عزیزان سبک زندگی شهدا را بیاموزیم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: انتقال تجربیات والدین و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل‌های جدید برای جامعه یک امری ضروری است.
هاشمی رئیس اداره حراست و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی و سلیمه آئیژ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان باخرز در این دیدارها حضور داشتند و حجت‌الاسلام معصومی در پایان از خانواده شهید و جانباز سرافراز با اهدای لوح سپاس تجلیل کرد.
شهید «محمد افراسیابی» و جانباز سرافراز 30 درصد «مصطفی ستوده» چهارم فروردین 1350 و یکم مهر 1333 در روستای ساریان چشم به جهان گشودند و 14 آبان 1379 در منطقه مرسی تایباد به مقام رفیع شهادت و 22 بهمن 1364 در عملیات والفجر هشت در محل اروند رود از ناحیه کمر و سر مجروح و به مقام جانبازی نائل آمدند.
انتهای پیام/