کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انتقال تجربیات ایثارگران به جامعه امری ضروری است

23 شهريور 1400 ساعت 11:41

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: انتقال تجربیات والدین و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل‌های جدید برای جامعه یک امری ضروری است.


به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی در دیدار با خانواده شهید «محمد افراسیابی» و جانباز سرافراز «مصطفی ستوده» در شهرستان باخرز ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: والدین و همسران شهدا و ایثارگران گنجینه‌های ارزشمندی هستند که باید در سطح جامعه بصیرت افزایی کنند.
وی افزود: دشمن شیوه و روند فعالیت‌های خود را تغییر داده و بیشترین فعالیت خود را بر روی رسانه و جوانان متمرکز کرده که در این موقعیت حساس خانواده شهدا و ایثارگران باید به صورت داوطلبانه فعالیت رسانه‌ای خود را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان‌های شهدا داشته باشند.
حجت‌الاسلام معصومی گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌ها مجازی شده است، مادران و همسران شهدا باید آموزه‌های دینی و اجتماعی را به جوانان و به خصوص نوجوانان انتقال دهند. در تمامی سفرهای شهرستانی به دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران می‌رویم، تا ضمن بهره‌مندی از توصیه‌های این عزیزان سبک زندگی شهدا را بیاموزیم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: انتقال تجربیات والدین و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل‌های جدید برای جامعه یک امری ضروری است.
هاشمی رئیس اداره حراست و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی و سلیمه آئیژ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان باخرز در این دیدارها حضور داشتند و حجت‌الاسلام معصومی در پایان از خانواده شهید و جانباز سرافراز با اهدای لوح سپاس تجلیل کرد.
شهید «محمد افراسیابی» و جانباز سرافراز 30 درصد «مصطفی ستوده» چهارم فروردین 1350 و یکم مهر 1333 در روستای ساریان چشم به جهان گشودند و 14 آبان 1379 در منطقه مرسی تایباد به مقام رفیع شهادت و 22 بهمن 1364 در عملیات والفجر هشت در محل اروند رود از ناحیه کمر و سر مجروح و به مقام جانبازی نائل آمدند.
انتهای پیام/


کد مطلب: 388553

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/388553/انتقال-تجربیات-ایثارگران-جامعه-امری-ضروری

ايثار
  https://www.isaar.ir