Enable JavaScript to ensure website accessibility

هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتباط نسل‌های انقلاب است

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : ۳۸۹۰۲۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتباط نسل امروز با نسل دفاع مقدس است، نسلی که جوانی خویش را فدای عزت، آزادی و عظمت این کشور و ملت مسلمان کرد.
هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتباط نسل‌های انقلاب است
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسن هنرمند در نشست کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس گفت: امروز نه تنها ملت ایران بلکه ملت‌های مسلمان و آزاده از شهدای انقلاب و دفاع مقدس درس عزت، آزادگی، پایداری و ایثار و شهادت می‌آموزند. جوانان این مرز و بوم گوش به فرمان ولایت در دوران سخت دفاع مقدس در حالی که همه جهان از رژیم بعث عراق در برابر ایران حمایت می‌کرد، با اراده‌های راسخ ایستادند و با سلاح ایمان و ایثار توانستند بر دشمنان اسلام پیروز شوند.
وی با تاکید بر اینکه خون شهدا ضامن بقای اسلام و انقلاب شد، افزود: دشمنان در طول این سال‌ها هیچ گاه در دشمنی با نظام اسلامی کوتاهی نکردند و هر روز نقشه‌های شومی علیه نظام داشتند. اما خون شهدا و وفاداری ملت به این خون‌ها  باعث پایداری و پیشرفت نظام شده است. هفته دفاع مقدس فرصتی است تا نسل‌های انقلاب با نسل دوران دفاع مقدس در آیین مهمانی لاله‌ها تجدید میثاق کرده و با بزرگ مردان و شیرزنان از نسل نوجوان و جوان این مرز و بوم که باعث امنیت، عزت و عظمت اسلام شدند، آشنا شود.
حجت‌الاسلام هنرمند گفت: کمیته ایثارگران دفاع مقدس طبق روال هر ساله با عضویت ۲۰ دستگاه تشکیل جلسه داده تا برنامه‌های این هفته را با محور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با سبک زندگی شهدا برگزار کند. از برنامه‌های محوری کمیته ایثارگران برگزاری مراسم مهمانی لاله‌ها همزمان با اول مهر ساعت 16 در گلزارهای شهری و ساعت 15 در گلزار روستایی همزمان با سراسر کشور با قرائت پیام مقام معظم رهبری و متناسب با شرایط و رنگ‌بندی‌ها و با حضور مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، خادمان شهدا و خانواده شهدا در بیش از ۹۰ گلزار استان قم اعم از شهری، روستایی و گلزار شهدای گمنام برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد استان قم با بیان اینکه هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتباط نسل امروز با نسل دفاع مقدس است، نسلی که جوانی خویش را فدای عزت، آزادی و عظمت این کشور و ملت مسلمان کرد، خاطرنشان کرد: دیدار و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران دفاع مقدس، تبلیغات میدانی، راهپیمایی جانبازان از حرم مطهر تا گلزار سوم خرداد، تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مساجد، محله‌ها و روستاها و معرفی رشادت رزمندگان با تولیدات صدا و سیما بخشی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
انتهای پیام/