Enable JavaScript to ensure website accessibility
به مناسبت بزرگداشت دفاع مقدس؛

مسئولان قزوینی از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل کردند

تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۳۸۹۴۳۹
همزمان با سراسر کشور، از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور، مسئولان استان قزوین از پیشکسوتان دفاع مقدس به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس تجلیل کردند.
مسئولان قزوینی از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل کردند
به گزارش ایثار واحد قزوین، همزمان با سراسر کشور، از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور، مسئولان استان قزوین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از پیشکسوتان دفاع مقدس به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس تجلیل کردند.
در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران در دوران دفاع مقدس و پس از آن، مدافع ارزش‌های دینی و آرمان‌های امام راحل(س) و انقلاب اسلامی هستند که جای تقدیر دارد.
وی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی کشور افزود: در دوران دفاع مقدس برای تهیه تجهیزات نظامی با مشکل مواجه بودیم ولی امروز این تجهیزات در بالاترین سطح قرار دارد و پشتوانه عظیم برای مقاومت اسلامی است و با همین پشتوانه دشمنان به استیصال کشیده شده‌ است.
در ادامه این مراسم، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین با بیان اینکه حراست از خاک و ناموس در برابر دشمن زمینه‌ساز غرور ملی ایرانیان شد، گفت: الگوگیری از دفاع مقدس برای حل مشکلات امروز کشور یک امر ضروری است.
وی افزود: دفاع مقدس مملو از ارزش‌هایی است که جامعه امروز به آن نیاز دارد و با پاسداشت و استفاده از این ارزش‌ها می‌توانیم شاهد ایجاد تحولات بزرگ و مثبت در جامعه باشیم.
جمالی‌پور موفقیت کشور را در گرو ادامه راه شهیدان و ایثارگران در دفاع مقدس دانست و گفت: این هفته بهترین فرصت برای بازنگری و بازاندیشی در فرهنگ غنی دفاع مقدس است.
وی گفت: همه باید خود را در برابر فرهنگ دفاع مقدس مسئول دانسته و به دنبال انتقال آن به نسل آینده و پاسداری و صیانت از آن باشیم.
همچنین در این مراسم، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی مطالبی پیرامون رشادت‌های شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و اهمیت ترویج فرهنگ ایثارو شهادت بیان کرد.
گفتنی است آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور به صورت ویدئو کنفرانس در این برنامه که به صورت کشوری در استان‌های مختلف برگزار شد، سخنرانی کرد.
لازم به ذکر است در این مراسم، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از مسئولان و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی استان قزوین حضور داشتند.