کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

فداکاری نوجوان ایذه‌ای مصداقی از ایثارگری مردم ایران است

2 مهر 1400 ساعت 12:36

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت ایثار اجتماعی در جامعه از درگذشت نوجوان فداکار و ایثارگر ایذه‌ای که جان خودش را برای نجات دو نفر از آتش‌سوزی به خطر انداخت خبر داد.


به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه اول مهرماه در برنامه «رو در رو» شبکه چهارم سیما با اشاره به ایثارگری نوجوان خوزستانی که چند روز پیش برای نجات چند تن دیگر خود را به دل آتش زده و دچار سوختگی شدید شده بود؛ گفت: این ایثارگری او نوعی جانبازی و یک امر مقدس است که باید نمایش داده شود. ما در جریان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی و عرصه‌های دیگر تا به امروز شخصیت‌های بزرگ فراوانی داریم که نقش الگویی دارند که باید این شخصیت‌ها الگوی جامعه ما باشند، نه کسانی که ثروت و رفاه بیشتری دارند. بنابراین عنصر فرهنگ به‌عنوان اتمسفر حاکم بر جامعه و جان انسان‎ها، مسیر ارزشی آن‌ها را نشان می‌دهد و این کاری است که بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش و پرورش، صداوسیما، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های متولی فرهنگ باید انجام دهند.
معاون رئیس جمهور هویت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران را فرهنگی خواند و افزود: جامعه ما جامعه ایثارگر و فداکاری است و این را در پیروزی انقلاب، در دفاع مقدس، در دفاع از حریم حرم و در حوزه سلامت به‌خوبی نشان داده‌اند، اما برای اینکه این فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان یک ارزش عمومی در اوج خود قرار بگیرد، کار زیادی می‌طلبد. زیرا تجربه ثابت کرده است اگر به جای فرهنگ ایثار و فداکاری، فرهنگ دنیا دوستی و منفعت‌طلبی در جامعه‌ای به ارزش تبدیل شود، آن جامعه در هجوم دشمن بی‌دفاع می‌ماند و مورد تاخت و تاز قرار خواهد گرفت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح روز جمعه دوم مهر ماه در شبکه‌های اجتماعی از درگذشت این نوجوان خبر داد و نوشت: على لندی نوجوان فداکار و ایثارگر ایذه‌ای که جان خودش را برای نجات دو نفر از آتش سوزی به خطر انداخت ساعت 12 دیشب از بین ما رفت.
در برنامه تلویزیونی «رو در رو» شبکه چهار به ایثار اجتماعی این نوجوان فداکار اشاره کردم و آن را مصداقی از ایثارگری مردم ایران دانستم.

  گفت‌و‌گوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با برنامه «رو در رو»


                                
انتهای پیام/
  
 
 


کد مطلب: 389887

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/389887/فداکاری-نوجوان-ایذه-ای-مصداقی-ایثارگری-مردم-ایران

ايثار
  https://www.isaar.ir