کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

به یاد نوجوان ایثارگر 15 ساله‌ای که غرورآفرین شد

3 مهر 1400 ساعت 14:16

  بهروز بزرگی؛ معاون مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت 
                                                                                           


بسمه تعالی
این روزها در سالروز هفته دفاع مقدس که یادآور خاطرات زیادی از ایثارگری‌ها و دلاوری‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس می‌باشد ذهن ما به دلیل درگیری‌های متعدد کمی دچار غبار گرفتی شده و نیاز به تلنگری دیگر بود.
دفاع مقدس یادآور رشادت‌های هزاران جوان و نوجوان از خود گذشته بود که با ریختن خون پاکشان نهال انقلاب را آبیاری کردند تا به درخت تنومندی تبدیل شود که امروز می‌باشد.
گویی همین دیروز بود که در خیابان‌های شهر خونین شهر رژه تانک‌های بعثی به گوش می‌رسید تا جایی که نوجوان 13 ساله‌ای بنام حسین فهمیده برای دفاع از کیان و ناموس و وطن به خود نارنجک بسته و خود را زیر تانک‌های دشمن انداخت تا راه را بر آنان ببندد. ایثاری که زبان‌زد خاص و عام شد تا رهبر کبیر و معمار جمهوری اسلامی حضرت آیت الله امام خمینی (ره) فرمودند رهبر من آن طفل 13 ساله‌ای است که قلب کوچک خود را که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگتر است با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آنرا منهدم نمود و خویش شربت شهادت نوشید و چه ایثاری بالاتر از این که جان خویش را در مسیر پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انقلابی نثار نمود.
چندی است مدافعین سلامت با مواجهه ویروس منحوس کرونا شب و روز با تلاش فراوان به منظور خدمت‌رسانی بهینه به بیماران و مردم آن چنان ایثاری به جای گذاشتند که مدت‌های مدیدی در ذهن‌ها باقی خواهد ماند.
آنچه مهم است در این سال‌ها فرهنگ ایثار و شهادت به نحوی هنوز پایدار می‌باشد. چنانچه امروز در گوشه‌ای از خاک دشمن اسلامی علی‌رغم تمام مشکلات متعدد موجود و تبلیغات گسترده دشمن مبنی بر افول فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شاهد حرکت ایثارگرانه نوجوان 15 ساله‌ای هستیم که صدای پیرزن و دخترک را در میان شعله‌های آتش می‌شنود، تاب توانش کم شده و برای نجات آنان دل به آتش سپرده و این چنین یاد شهید فهمیده و شهدای نوجوان زنده نگه داشته می‌شود نام علی لندی در تاریخ ما در کنار بزرگانی همچون شهید فهمیده‌ها بدلیل این ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی که به نوعی تداعی کننده ایثار اجتماعی است همواره خواهد درخشید.
راه شهیدان ادامه دارد
                                                                                             


کد مطلب: 390134

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/390134/یاد-نوجوان-ایثارگر-15-ساله-ای-غرورآفرین

ايثار
  https://www.isaar.ir