Enable JavaScript to ensure website accessibility

دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است

تاریخ انتشارشنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : ۳۹۰۱۶۴
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت گفت: دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است.
دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، علی بیگ زاده در این آیین گفت: در 31 شهریور ماه سال 1359 رژیم بعثی عراق بر اساس برنامه ریزی قبلی با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران وارد جنگی تمام عیار شد. بیگ زاده افزود: جنگ تحمیلی ایران و عراق با تمام جنگ های گذشته تاریخ تفاوت فراوانی داشت چرا که تمامی شرق و غرب در یک طرف علیه ایران صف آرایی کرده بودند. وی با بیان اینکه جنگ رژیم بعثی علیه ایران بر ما تحمیل شد و خواسته نظام جمهوری اسلامی ایران نبود، گفت: در آغاز این جنگ هنوز انسجام نیروهای نظامی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وجود نداشت و برنامه زمان بندی دشمن برای تصرف ایران یک هفته ای بود اما دلاورمردان و شیرزنان ما نزدیک به 34 روز در کنار ارتش مقاومت کردند و با سربلندی در مقابل رژیم بعث ایستادند.
بیگ زاده جنگ ایران و عراق را طولانی ترین جنگ قرن 21 توصیف کرد و گفت: این جنگ 2877 روز طول کشید که هزار روز آن نبرد فعال و گاها تن به تن بود. وی افزود: قاطعیت امام راحل در فرماندهی، رابطه معنوی امام با رزمندگان، حضور زنان در جبهه و پشت جبهه از جمله ویژگی های برجسته دوران دفاع مقدس بود که استقامت آن دوران، امروز موجب شده است هیچ کسی جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشد.