کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است

3 مهر 1400 ساعت 13:53

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت گفت: دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است.


به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، علی بیگ زاده در این آیین گفت: در 31 شهریور ماه سال 1359 رژیم بعثی عراق بر اساس برنامه ریزی قبلی با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران وارد جنگی تمام عیار شد. بیگ زاده افزود: جنگ تحمیلی ایران و عراق با تمام جنگ های گذشته تاریخ تفاوت فراوانی داشت چرا که تمامی شرق و غرب در یک طرف علیه ایران صف آرایی کرده بودند. وی با بیان اینکه جنگ رژیم بعثی علیه ایران بر ما تحمیل شد و خواسته نظام جمهوری اسلامی ایران نبود، گفت: در آغاز این جنگ هنوز انسجام نیروهای نظامی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وجود نداشت و برنامه زمان بندی دشمن برای تصرف ایران یک هفته ای بود اما دلاورمردان و شیرزنان ما نزدیک به 34 روز در کنار ارتش مقاومت کردند و با سربلندی در مقابل رژیم بعث ایستادند.
بیگ زاده جنگ ایران و عراق را طولانی ترین جنگ قرن 21 توصیف کرد و گفت: این جنگ 2877 روز طول کشید که هزار روز آن نبرد فعال و گاها تن به تن بود. وی افزود: قاطعیت امام راحل در فرماندهی، رابطه معنوی امام با رزمندگان، حضور زنان در جبهه و پشت جبهه از جمله ویژگی های برجسته دوران دفاع مقدس بود که استقامت آن دوران، امروز موجب شده است هیچ کسی جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشد.
 
 


کد مطلب: 390164

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/390164/دوران-دفاع-مقدس-نقطه-عطفی-تاریخ-ایران-اسلامی

ايثار
  https://www.isaar.ir