کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قزوین:

مادران شهدا صبر زینبی را به زیبایی معنا کردند

4 مهر 1400 ساعت 8:36

مادران شهدا صبر زینبی را به زیبایی معنا کرده و به همگان نشان دادند با وجود اینکه زن هستند ولی در دفاع از انقلاب حاضرند از همه چیزشان که فرزندان‌شان است، بگذرند تا انقلاب به مسیر خود ادامه دهد.


به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به همراه رقیه نانگیر معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قزوین، حسین رحمانی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تاکستان و سعید رحمانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تاکستان با خانواده‌های شهدا دیدار کردند.
این دیدارها به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با قمرتاج غلامی مادر شهید شیرین زنگنه، فاطمه اسدی مادر شهید عمران دستور و وجیهه رحمانی مادر شهید اکبر رحمنی صورت گرفت.
در دیدارهای فوق، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تاکستان به معرفی شهدا و شرح زندگی‌نامه آنها پرداخت و یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشت.
همچنین در ادامه، حقایق‌پور از حضور نانگیر در دیدار با خانواده‌های شهدا قدردانی کرد و گفت: ارزشمندترین بازماندگان شهدا همین والدین شهید هستند که شهدا در دامان آنها و با تربیت و پرورش این عزیزان معنی شهادت‌ را آموختند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: اگر تربیت معنوی و موثر والدین شهدا نبود، مطمئنا شهدایی هم نبودند که در دفاع از ارزش‌های اسلام و خاک کشور به نبرد با دشمنان بروند و آنها را شکست دهند.
وی گفت: اگر شهدا حماسه‌های غرورآفرین در دوران هشت سال دفاع مقدس آفریدند به برکت وجود همین مادران شهدایی است که توانسته‌اند با عمل به دستورات دینی و به تاسی از سیره و منش اهل‌بیت(ع) فرزندانی را تربیت کنند که سربازان بی‌ادعایی در دفاع از ارزش‌ها باشند.
این مقام مسئول بیان کرد: امروز قشرهای مختلف مردم به اهمیت فداکاری، ایثار، ازخودگذشتگی و جانفشانی شهدا آگاه هستند و به همین دلیل در ادامه دادن راه‌شان مصمم هستند تا شرمنده آنها نباشند.
در ادامه این دیدارها، نانگیر ضمن قدردانی از مدیرکل بنیاد استان قزوین و رئیس بنیاد تاکستان در هماهنگی دیدار با خانواده‌های شهدا گفت: این دیدارها با بازماندگان شهدا به‌ویژه والدین شهید که فرزندانی تربیت کردند که در اعتلای کشور نقش‌آفرین بودند برای من ارزشمند است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مادران شهدا نماد صبر و ایثار هستند، افزود: آنها بدون هیچ چشمداشتی به انقلاب، فرزندان‌شان را راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کردند با وجود اینکه می‌دانستند شاید فرزندان‌شان دیگر به آغوش‌شان برنگردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قزوین افزود: مادران شهدا صبر زینبی را به زیبایی معنا کرده و به همگان نشان دادند با وجود اینکه زن هستند ولی در دفاع از انقلاب حاضرند از همه چیزشان که فرزندان‌شان است، بگذرند تا انقلاب به مسیر خود ادامه دهد.
وی با بیان اینکه به ایثارگری‌های زنان در دوران دفاع مقدس کمتر پرداخته شده است، گفت: باید این زنان و سبک زندگی‌شان به آحاد جامعه معرفی شود تا جهت الگوبرداری از سیره و منش این عزیزان بیشتر با آنها آشنا شوند.
گفتنی است در این دیدارها مسئولان از مقام والای مادران شهدا تجلیل کردند.
 


کد مطلب: 390276

آدرس مطلب: https://www.isaar.ir/fa/news/390276/مادران-شهدا-صبر-زینبی-زیبایی-معنا-کردند

ايثار
  https://www.isaar.ir