Enable JavaScript to ensure website accessibility

هنر ،زبانی نافذ در انتفال فرهنگ شهادت

تاریخ انتشاريکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۳۹۰۳۹۷
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی گفت :زبان هنر، زبانی گویا در انتقال مفاهیم فرهنگی ، علی الخصوص فرهنگ ایثار و شهادت است.
هنر ،زبانی نافذ در انتفال فرهنگ شهادت
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی  با بیان این که دوران دفاع مقدس، خود هنری است که باید با ابزار هنر به نسل امروز منتقل شود، گفت: از آنجایی که زبان هنر، زبانی گویا و غنی در انتقال مفاهیم فرهنگی و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس است، می‌تواند مخاطب را تحت تاثیر بگذارد.
وی با اشاره به این که امروز هنر بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ است، تصریح کرد: مقام‌معظم رهبری نیز، هنر را به عنوان پرچمدار حرکت فرهنگی می‌دانند و از این روی باید به هنر در این مسیر بها داده شود و این رویداد هنری مورد حمایت قرار بگیرد تا اخلاص و رشادت‌ها، شهادت طلبی و ایثارگری‌های رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس به نسل امروز منتقل شود.
 
حسینی به تبیین و تشریح برنامه‌های این نهاد فرهنگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: تولید یک قطعه موسیقی برای شهداء توسط هنرمندان موسیقی مقامی استان در راستای تبیین‌ رشادت‌ها و دلاورمردی‌های ۸ سال دفاع مقدس یکی از برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.
وی با اشاره به تعامل و رایزی با حوزه هنری جهت مشارکت در تولید قطعات موسیقی درباره شهیدان حاج قاسم سلیمانی و رجبعلی محمدزاده با هنرنمایی حسین ولی‌نژاد اشاره کرد و افزود: قطعه مربوط به شهید کریمی نیز توسط "آنامراد رستگاری" هنرمند چیره دست موسیقی ترکمن قبلا توسط حوزه هنری استان تولید شده است که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.