Enable JavaScript to ensure website accessibility

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت فرزند ایثارگر شهید «حافظی عسگری»

تاریخ انتشارچهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب : ۳۹۰۸۶۷
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «علی اکبر حافظی» فرزند شهید والا مقام «محمدعلی حافظی عسگری» که با تأسی از پدر والا مقام خویش در راه نجات جان هموطنان خود 5 عضو بدن خویش را اهدا نمود تسلیت گفت.
پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت فرزند ایثارگر شهید «حافظی عسگری»
به گزارش «ایثار»، متن پیام سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
خانواده محترم شهید حافظی عسگری
سلامٌ علیکم
ایثار جزئی از هویت و فرهنگ ملت ایران است که در خاطره تاریخی ما وجود دارد از این جهت با گذر زمان نه تنها ارزش و جایگاه آن کمرنگ نشده است بلکه همواره در اشکال گوناگون فارغ از سن و سال جلوه گری می‌نماید و به عنوان یک فرهنگ بین نسلی به نسل‌های بعدی منتقل می‌گردد. بر این اساس است که سبک زندگی شهدا و ایثارگران که مملو از فداکاری و گذشت بوده و می‌باشد همیشه زنده و جاودان خواهد ماند.
«علی اکبر حافظی» فرزند شهید والا مقام «محمدعلی حافظی عسگری» با تأسی از پدر والا مقام خویش که در راه پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی جانفشانی نمود، در قالبی دیگر مفهوم ایثار را رقم زد. این فرزند شهید معزز در راه نجات جان هموطنان خود 5 عضو بدن خویش را اهدا نمود و با این اقدام انسانی و خداپسندانه خویش گذشت و ایثار اجتماعی را یادآور شد. بی‌تردید اقدام بی‌بدیل این فرزند شهید معزز برای تمامی همنوعان و جوانان هم سن و سال ایشان الگوی ارزشمندی می‌گردد چرا که یاری رساندن به مخلوق توفیقی ارزشمند و توشه‌ای گران‌بهاست که اجر اخروی برای پاک سیرتان به دنبال خواهد داشت.
درگذشت «علی‌اکبر حافظی» فرزند شهید معظم موجب تأثر و تألم فراوان گردید. از دست دادن چنین سرمایه‌های ارزشمندی برای همه ما و ملت ایران بسیار ناراحت کننده است. اینجانب ضمن عرض همدردی، این مصیبت را خدمت شما خانواده معظم تسلیت عرض می‌نمایم. پروردگار متعال روح ایشان را قرین رحمت و مغفرت خویش گرداند و به همه بازماندگان صبر جمیل عنایت نماید.
 سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتهای پیام/