Enable JavaScript to ensure website accessibility

شش هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : ۳۹۲۴۶۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: شش هزار و 555 دانشجوی شاهد و ایثارگر در مراکز آموزش عالی این استان مشغول به تحصیل هستند.
شش هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی با بیان اینکه شش هزار و 555 دانشجوی شاهد و ایثارگر در مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند، گفت: یکی از اهداف بنیاد، ارتقای نیروی انسانی متخصص با رویکرد فکری انقلاب برای آینده کشور است، که در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثارگران شرایطی را فراهم کرده که فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان بتوانند ادامه تحصیل دهند.
وی افزود: جلسات ستاد شاهد آموزش عالی با هدف بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود. در حال حاضر شش هزار و 555 دانشجوی شاهد و ایثارگر در استان خراسان رضوی در حال تحصیل هستند که این عزیزان سرمایه‌های اجتماعی کشور به شمار می‌روند.
حجت‌الاسلام معصومی گفت: آینده‌سازان ایران اسلامی در 130 مرکز آموزش عالی به صورت دولتی روزانه، شبانه، غیرانتقاعی، پیام‌نور، فنی‌حرفه‌ای، تربیت معلم و دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند. از میان دانشجویان شاهد و ایثارگر نزدیک به پنج هزار و 106 نفر در دانشگاه‌های شهریه‌پرداز و در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در رشته‌های مختلف پزشکی و غیرپزشکی در حال تحصیل هستند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کمک شهریه تحصیلی تنها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که ضوابط اخذ این خدمات را رعایت کرده باشند که عدم مشروطی و کسب نمره کامل از این موارد است. بدهی بنیاد به مراکز آموزش عالی ارتباطی به دانشجو ندارد و دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید در خصوص این بدهی دچار مشکل شوند. دانشجویان در مواجهه با مشکلات می‌توانند به مسئول ستاد شاهد در دانشگاه‌ها و یا کارشناس آموزش عالی در بنیاد شهرستان‌ها مراجعه کنند.
انتهای پیام/