Enable JavaScript to ensure website accessibility

فرازی از زندگی‌نامه شهید «حسن قاسم‌پور» از شهرستان رشتخوار

تاریخ انتشارشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۱۸
 شهید «حسن قاسم پور» در یکم دی 1367 در روستای مهدی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان رشتخوار دیده به جهان گشود و در 28 تیر 1391 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
فرازی از زندگی‌نامه شهید «حسن قاسم‌پور» از شهرستان رشتخوار
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید «حسن قاسم‌پور» در یکم دی 1367 در روستای مهدی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان رشتخوار دیده به جهان گشود و در 28 تیر 1391 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
پدر شهید قاسم‌پور کشاورز بود. تحصیلات دوره ابتدایی و راهنمایی را در مهدی آباد و دوره متوسطه  را در شهرستان خواف  و سپس رشتخوار گذراند. روحیه انقلابی حسن قاسم‌پور باعث شد تا فعالیت گسترده‌ای در بسیج داشته باشد و به عنوان نماینده شورای دانش آموزی انتخاب شود. در سوم اسفند 1387 به استخدام نیروی انتظامی درآمد و همزمان با خدمت صادقانه در مناطق مرزی به ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه بیرجند پرداخت.
شهید والامقام «حسن قاسم‌پور» در 28 تیر 1391 در منطقه مرزی و عملیاتی بندان، شهرستان نهبندان در حین عملیات و مبارزه با اشرار و گروهک های تروریستی به شهادت رسید.
خاطره‌ای از زبان مادر شهید «حسن قاسم پور»
مادر به حسن خیلی علاقه داشت. ساعت‌ها با هم می نشستندو صحبت می‌کردند. مادر نقل می‌کند؛ " روز قبل از رفتن، حسن با من خلوت کرد و در خصوص شهادت حرف زد. و من تکانی خوردم ولی او خیلی مطمتن صحبت کرد و از من خواست در شهادتش بی‌قراری نکنم که این لیاقتی هست که نصیب هرکس نمی‌شود زیرا که عزتمندانه ترین مرگ است و من اطمینان کامل به شهادت حسن پیدا کردم"
گفتنی است؛ شهرستان رشتخوار از توابع استان خراسان رضوی در 200 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 83 شهید، 210 جانباز و 17 آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.
انتهاي پيام/
الهه سهرابی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان رشتخوار