Enable JavaScript to ensure website accessibility

نسل جدید تشنه آشنایی با معارف دوران دفاع مقدس است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب : ۳۹۴۰۷۷
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان،  دریافت بازخوردهای مثبت از اقدامات فرهنگی انجام شده را بیان کننده علاقه نسل جدید به فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: نسل جدید تشنه آشنایی با معارف دوران دفاع مقدس است.
نسل جدید تشنه آشنایی با معارف دوران دفاع مقدس است
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در نشست مسئولان امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد استان که باحضور رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی همراه بود، گفت: باید شرایط حضور ایثارگران در حوزه‌های مختلف علمی را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 4 هزار دانشجو ایثارگر گیلانی در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران وضعیت تحصیلی ایثارگران را در تمامی مراحل تحصیل آنان، چه قبل از ورود به دانشگاه از طریق مشاوره و هدایت تحصیلی و پس از ورود به مراکز علمی از طریق ستادهای شاهد رصد و نسبت به ارتقای سطح علمی آنان اقداماتی را انجام می‌دهد.
پاکاری با اشاره به آموزش غیرحضوری در دوران کرونا و آسیب‌های آن خواستار توجه ویژه به مباحث آموزشی پس از بازگشایی مراکز علمی شد و افزود: بنیاد در زمینه تقویت سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر آماده همکاری با دانشگاه‌ها است.
وی تقویت بنیه علمی و فرهنگی دانشجویان ایثارگر را به عنوان مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در آینده ضروری دانست و تصریح کرد: دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در عرصه‌های مختلف اجتماعی حضور می‌یابند و می‌توانند در ترویج فرهنگ غنی ایثار از طرق مختلف در جامعه مثمر ثمر باشند.
پاکاری برنامه‌های ارائه شده در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی دانشگاه آزاد را ویژه توصیف کرد و افزود: دریافت بازخوردهای مثبت بیان کننده علاقه نسل جدید به این فرهنگ بوده و آنان را تشنه آشنایی با معارف دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد.
وی جمع آوری 220 هزار اثر به صورت مکتوب، تصویری، حجمی و ... از شهدا را یکی از اقدامات بنیاد استان در جهت تریج این فرهنگ دانست و گفت: این گنجینه گران‌بها فرصتی خوبی را برای آشنایی جامعه به ویژه نسل بعدی انقلاب با ارزش‌های دوران دفاع مقدس فراهم می‌کند.
پاکاری یکی از اولویت‌های معاونت فرهنگی این اداره کل را شناساندن این آثار به اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: در این راستا از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده خواهیم کرد.
انتهای پیام/