Enable JavaScript to ensure website accessibility

مراسم تجلیل از جامعه خدوم پزشکی برگزار شد/تجلیل از فداکاری شهدای سلامت

تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب : ۳۹۴۱۷۷
مراسم تجلیل از جامعه خدوم پزشکی و تکریم و معارفه روسای کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 6 آبان ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان کشوری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.
مراسم تجلیل از جامعه خدوم پزشکی برگزار شد/تجلیل از فداکاری شهدای سلامت
به گزارش «ایثار»، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از ایثارگری جامعه پزشکی در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در روزهای سخت دفاع مقدس برای فرماندهان موضوع جان و سلامت رزمندگان مهمترین دغدغه بود و با اینکه رزمندگان آگاهانه در جبهه‌ها حضور داشتند امدادگران و پزشکان در میدان‌های جنگ و نجات جان و سلامتی رزمندگان فداکاری کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای کادر پزشکی در سال‌های جنگ تحمیلی، خاطرنشان کرد: عظمت جامعه پزشکی ما را در سال‌های دفاع مقدس باید از دشمنان و رژیم بعث عراق شنید چرا که وقتی آن‌ها بعد از عملیات فاو بیمارستان صحرایی کادر پزشکی ما را دیدند شوکه شدند. با عظمت‌تر هم اینکه بعد از سال‌های دفاع مقدس نیز پزشکان ما در عرصه جهاد و نجات جان مردم در مناطق محروم هم حضور داشتند.
قالیباف با اشاره به اهمیت و نقش مشارکت مردم در جامعه و آگاهی آن‌ها نسبت به حقوق خودشان، گفت: مشارکت مردم در جامعه باعث رشد و پیشرفت جامعه خواهد شد. صدا و رأی ما در مجلس شورای اسلامی باید برخاسته از خواسته و مطالبات مردم باشد و مجلس شورای اسلامی باید ارتباط مستقیم با مردم جامعه داشته باشند.
بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم با اشاره به قداست و رسالت جامعه پزشکی برای حفظ سلامت مردم، گفت: جهاد سلامت در طول چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از سال‌های دفاع مقدس ادامه دارد و جامعه پزشکی ما در طول این دو سال هم در خط مقدم نبرد با کرونا حضور داشتند و عاشقانه به مردم خدمت کردند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش جامعه پزشکی برای حفظ سلامت مردم با گسترش ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: سلامت و جان مردم از اولویت‌های مهم کادر درمان و سلامت است و روح ایثار و فداکاری در کادر عرصه سلامت تا ریشه کن شدن ویروس کرونا تا پایان واکسینه شدن همه مردم ادامه خواهد داشت.
محمدرضا ظفرمندی، رئیس سابق سازمان نظام پزشکی نیز در این مراسم با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان در طول سال‌های دفاع مقدس، گفت: امروز کادر درمان و پزشکی پس از گسترش ویروس کرونا در عرصه ایثار و شهادت به عنوان شهدای سلامت در بیمارستان‌ها هستند که همه تلاش خود را برای خدمت به مردم ایران انجام دادند.
محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی نیز در این مراسم با اشاره به خدمات جامعه پزشکی به مردم و پیشرفت نظام پزشکی در سال‌های اخیر، گفت: در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد خدمت رسانی کادر پزشکی به مردم بوده‌ایم و جامعه پزشکی ما در سال‌های دفاع مقدس، مقابله با تکفیری‌ها، سخت‌ترین میدان‌ها و برای حفظ سلامت بیماران بعد از گسترش ویروس کرونا حضور داشتند و خوش درخشیدند.
در پایان این مراسم نیز حکم حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برای محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی قرائت شد.
در پایان این مراسم از شهید کادر درمان «فرزاد نامی» نخستین شهید عرصه سلامت با حضور دکتر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/