Enable JavaScript to ensure website accessibility

بسیج یک نعمت و برکت برای کشور است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۳۹۷۴۶۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در آیین تجلیل از بسیجیان بنیاد البرز به مناسبت هفته بسیج، گفت: بسیج یک نعمت و برکت برای کشور است، بسیجی بودن برای کارکنانی که در بنیاد خادم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند یک افتخار است.
بسیج یک نعمت و برکت برای کشور است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان روز چهارشنبه 3 آذرماه در آیین تجلیل از بسیجیان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که به مناسبت هفته بسیج در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک هفته بسیج، به تفکر امام (ره) در خصوص بسیج اشاره و تصریح کرد: تفکر راهبردی امام راحل در خصوص تشکیل بسیج، حضور آحاد مختلف مردم جامعه و همه توده‌های مستضعفین در لایه‌های مختلف برای عرصه‌های مختلف بود، بسیج از ابتدا تا به امروز در تمامی عرصه‌ها حضوری فعال داشته است.
وی افزود: کارنامه بسیج در دوران دفاع مقدس، کارنامه بسیار درخشانی بود، جوانان این مرزوبوم از رفاه و آسایش خود گذشتند و با تمامی مشکلات ازجمله گرما و سرما در مناطق عملیاتی حضور یافته و با کمترین امکانات در برابر دشمن ایستادگی کردند، جنگ هیچ منافعی برای هیچ‌کس نداشت کسانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند باانگیزه آمدند و یک اتفاق ارزشمند را رقم زدند. ما در آن دوران آمادگی لازم برای جنگ را نداشتیم، امکانات بسیار محدود در آن شرایط انقلاب نوپا از طرفی و فشارهای زیاد گروهک‌ها از سوی دیگر سبب شده بود تا کشور در شرایط بسیار بدی قرار بگیرد و در این شرایط اگر رهبری حکیمانه امام راحل، حضور و پشتیبانی مردمی و حضور بسیج نبود ما موفق نمی‌شدیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه در جنگ 8 ساله 22 کشور به‌طور مستقیم درگیر جنگ علیه ما بودند، گفت: روحیه، تدبیر، صبر و دوراندیشی امام خمینی بسیار تاثیرگذار بود، امام(ره) میدانست روزی کسانی هستند که از این مرز و بوم دفاع می‌کنند.
رستمیان گفت: زمانی که امام(ره) توده‌های مردم را بسیج کرد، دنیا متحیر شد، در عملیات بیت‌المقدس هیچ معادله نظامی در دنیا پیش‌بینی نمی‌کرد که ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند این اثر حضور مردم به عنوان بسیج بود، در گذر زمان و بعد از دوران دفاع مقدس هم شما مشاهده می‌کنید بسیج در هر عرصه‌ای وارد شده موفق بوده است.
وی افزود: بسیج در تمامی عرصه‌ها پای کار است، چه بعد از دوران دفاع مقدس که دوران سازندگی بود و چه امروز در سیل، زلزله و هر حادثه‌ای که در کشور رخ می‌دهد و در عرصه‌های علمی ازجمله نانو، پیشرفت تکنولوژی هوافضا و دیگر عرصه‌های اجتماعی، کارنامه بسیج یک کارنامه درخشان است.
مدیرکل بنیاد استان البرز با اشاره به سخن حضرت امام که فرمودند: «من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با‌ ‌بسیجیانم محشور گرداند، چراکه در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام»، گفت: بسیج یک نعمت و برکت برای کشور است، بسیجی بودن برای کارکنانی که در بنیاد خادم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند یک افتخار است، باید قدر خودمان را بدانیم، امروز در زمانی در حال زندگی هستیم که دوران تلاطم و دوران تقابل ابرقدرت‌ها با مستضعفین است و مشکلات زیادی در کشور داریم در مقاطعی از تاریخ مردم ما در بطن جامعه درگیر جریان‌های مختلف بوده‌اند که همیشه در این مقاطع تاریخ ما درخشان بوده است. هرکجا رکود، رخوت و عافیت‌طلبی بوده است همیشه ضرر کرده‌ایم.
رستمیان در ادامه عنوان کرد: باید پای نظام و انقلاب ایستادگی کنیم، مردم در این شرایط نعمتی به نام بسیج دارند، در هرزمانی که در شرایط سخت قرار گرفتیم بسیج به‌عنوان یک پشتوانه و امید مردم وارد شده است، در جریان شیوع ویروس کرونا اولین اقدامات در ضدعفونی کردن معابر و تولید ماسک را بسیجیان انجام دادند، بسیجی بودن یک افتخار است، بسیج یک فرهنگ، تفکر و اندیشه است که در همه لایه‌های جامعه فعالیت دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان تأکید کرد: بنیاد نهادی برگرفته از بطن انقلاب است، میراث بسیج همیشه باید در بنیاد وجود داشته باشد، کارکنان بنیاد باید با روحیه بسیجی خدمت کنند. اگر تقوا، روحیه بسیجی، ازخودگذشتگی و ایثار نباشد کار کردن در بنیاد سخت خواهد بود، باید پرچم بسیج را در بنیاد همیشه برافراشته نگه‌داشته و به‌عنوان بسیجی در تمام عرصه‌ها حضوری فعال داشته باشیم.
انتهای پیام/