Enable JavaScript to ensure website accessibility

تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی/پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی پیگیری می‌شود/بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی را وظیفه می‌داند

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب : ۴۰۳۲۲۹
مراسم تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای مسافربری اوکراینی روز یکشنبه 19 دی ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی/پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی پیگیری می‌شود/بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی را وظیفه می‌داند
به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار که جمعی از خانواده شهدای هواپیمای مسافربری اوکراینی در آن حضور داشتند، ضمن تشکر از خانواده معزز و معظم شهدای این حادثه، گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و خدمت به خانواده شهدا وظیفه ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و در این راستا در هفته جاری مراسم‌های گوناگونی برای گرامیداشت شهدای هواپیمای اوکراینی برگزار شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از شنیدن سخنان خانواده شهدا خاطرنشان کرد: من در مقام پاسخ دادن نیستم اما مجلس شورای اسلامی پس از این حادثه فرماندهان نظامی را احضار کرد. البته این موضوع قابل جبران نیست و ما جز ابراز شرمندگی سخنی نمی‌توانیم بگوییم و همیشه در کنار شما هستیم تا حقوق شهدا را مطالبه کنیم.
وی افزود: امیدوار هستیم با پیگیری‌های‌ قضایی پرونده هیچ مظلومی بدون اینکه به حقش برسد باقی نماند. نام ارزشمند شهید توسط بالاترین مقام کشور به این عزیزان اطلاق و اعطا شد و آنچه صورت گرفت پذیرش مسئولیت و ابراز شرمندگی و دادن حق به این عزیزان است.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه رئیس جمهور محترم، بنیاد شهید و امور ایثارگران را در سال جاری مأمور رسیدگی و تجلیل از شهدای هواپیمای اوکراینی کرده است، افزود: این خطا و اتفاق به اصل نظام مرتبط نیست و امیدوار هستیم با عملکرد درست و با کمک وزارت راه و شهرسازی پرونده این حادثه دنبال شده و به نتیجه برسد.
حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: سخن گفتن از این شهیدان بعد از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سخت است و این شهدا نخبگانی بودند که برای علم، دانش، تجربه و دانایی این چنین مظلومانه به شهادت رسیدند.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بین شهدای این هواپیما با شهدای دیگر تفاوتی وجود ندارد. ما این شهدا را پاره تن خود می‌دانیم و این یک مفاهمه ملی است و باید یک صدا فریاد بزنیم همان طور که رهبر معظم انقلاب درگذشتگان این حادثه را شهید نامیدند.
حجت الاسلام و المسلمین شکری خاطرنشان کرد: در سالگرد این شهدا در بهشت زهرا (س)، شهدای وارسته این حادثه را تجلیل کردیم. آن‌ها دلبندهای ما بودند که مظلومانه به شهادت رسیدند. ما آن‌ها را پاره تن خود می‌دانیم و نباید اجازه بدهیم دشمن این موضوع را دست مایه سوءاستفاده قرار دهد.
وی خطاب به خانواده شهدا گفت: طرح گلایه‌ها حق طبیعی شما است و اگر کسی بخواهد از گلایه شما بگذرد کار درستی نیست اما اینکه راهتان را از معاندین جدا کردید قابل ستایش است.
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم ضمن تسلیت به خانواده شهدای هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: این حادثه برای مردم ایران و به خصوص خانواده‌های داغ‌دار فراموش‌نشدنی است و امیدوار هستم که این شهدا با شهدای کربلا محشور شوند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئولان کشور این حادثه دلخراش را فراموش نخواهند کرد و وظیفه خود می‌دانند که در کنار خانواده شهدا باشند و ما به عنوان خادمان خانواده‌های شهدا در کنار آنها هستیم و ستادی در وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و خدمت به خانواده شهدا تشکیل شده است.
در این مراسم خانواده شهدا شهیده «سوزان گل‌باباپور»، شهیده «شکیبا فقاهتی» و شهید «مهدی اسحاقیان» تجلیل شدند.
انتهای پیام/