Enable JavaScript to ensure website accessibility

دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با ایثارگران دیار شهید کلاهدوز

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۴۰۳۶۵۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در سفر به قوچان با تنی چند از خانواده‌های شهدای این شهرستان دیدار و مشکلات آنان را پیگیری کرد.
دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با ایثارگران دیار شهید کلاهدوز
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی در جریان سفر به قوچان با خانواده شهیدان «محمدعلی حق‌شناس» و «علی‌اصغر رمضان‌زاده» دیدار کرد و ضمن ادای احترام به مقام شهدا گفت: در چهار سال گذشته سه دور سفر شهرستانی با هدف شناسایی و پیگیری مشکلات خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان انجام شده است که در این سفر با امامان جمعه، فرمانداران و جامعه ایثارگری دیدار صورت گرفته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در روزهای یکشنبه با حضور در منازل ایثارگران و دوشنبه‌ها ملاقات عمومی در بنیاد اداره کل و مناطق سه‌گانه انجام می‌شود تا فرصتی باشد ایثارگران به صورت مستقیم مشکلات خود را مطرح کنند.
وی ادامه داد: پاسخگویی به سوالات ایثارگران از طریق شماره تلفن 1616 در ساعت اداری، ثبت درخواست‌ها در سایت ایثار خراسان رضوی و کانال ایثار رضوی در پیام رسان‌های ایتا و سروش از دیگر پل‌های ارتباطی جامعه ایثاگری با بنیاد شهرستان‌های خراسان رضوی است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد خراسان رضوی افزود: تعاملات ایثارگران با بنیاد در سطح مطلوبی است و در راستای تسهیل پاسخگویی، ارتباط به صورت حضوری و مجازی برای خانواده شهدا و ایثارگران مهیا شده است.
وی خطاب به خانواده شهیدان گفت: بنیاد خدمات مختلف درمانی، معیشتی، آموزشی و... ارائه می‌دهد که در صدد هستیم، بازپرداخت هزینه‌های درمانی به ایثارگران با کمترین زمان ممکن انجام شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات امروز جامعه در زمان انقلاب نیز بوده است، اما باید ببینیم در آن دوران شهدا در مواجهه با مشکلات چه عکس‌العملی را انجام می‌دادند، همان روش را برای زندگی خودمان نیز پیاده کنیم. 
شهیدان والامقام «محمدعلی حق‌شناس» و «علی‌اصغر رمضان‌زاده» در 12 مرداد 1341 در نیشابور و دوم اردیبهشت 1319 در قوچان چشم به جهان گشودند و در 25 مرداد 1366 در میمک و یکم خرداد 1365 در مهران به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
گفتنی است؛ شهرستان قوچان از توابع استان خراسان رضوی که در 120 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است، پرونده 690 شهید، 1645 جانباز، 119 آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیور مردانی ست که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.
انتهای پیام/