Enable JavaScript to ensure website accessibility

خاطرات والدین معظم شهدا سندی برای انتقال پیام شهدا به نسل‌های بعدی باشد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۴۰۳۶۸۹
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امو ایثارگران گفت: خاطرات شفاهی والدین معزز شهدا می‌تواند در حقیقت سند علمی و واقعی برای انتقال پیام شهدا به نسل‌های بعدی باشد.
خاطرات والدین معظم شهدا سندی برای انتقال پیام شهدا به نسل‌های بعدی باشد
به گزارش «ایثار»، رحیم نریمانی در حاشیه بازدید از مراحل ضبط خاطرات والدین شهدا در گیلان با بیان اینکه همایش ملی تجلیل از صداپیشگان پیشکسوت در حوزه ایثار و شهادت در آستانه روز بزرگداشت شهدا  در اسفند ماه سال جاری در استان گیلان برگزار خواهد شد، گفت: خاطرات شفاهی والدین معزز شهدا می‌تواند در حقیقت سند علمی و واقعی برای انتقال پیام شهدا به نسل‌های بعدی باشد.
 مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مقام معظم رهبری توصیه‌ای مهم در خصوص ثبت خاطرات شفاهی والدین شهدا به بنیاد داشته‌اند، گفت: در این راستا طرح اسناد افتخار با اولویت ثبت خاطرات والدین معظم شهدا، جانبازان 70 درصد و همسران شهدا در بنیاد در حال انجام است.
وی افزود: با توجه به کهولت سن این قشر شریف و در حالی که هر روز تعداد زیادی از این عزیزان به فرزندان شهیدشان می‌پیوندند، ضرورت تسریع در ثبت خاطرات والدین معزز شهدا و سپس انعکاس مطلوب آن از طریق رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی در اولویت برنامه‌های معاونت فرهنگی بنیاد قرار دارد.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده از تمامی ظرفیت‌ها را در جهت نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فرصتی مهم بیان کرد و گفت: تولید محتوای مناسب و متناسب با نوع مخاطب در رده‌های سنی مختلف می‌تواند در نشر و ترویج این فرهنگ غنی، موثر باشد.
نریمانی از تولید 15 کتاب صوتی با موضوع ایثار و شهادت در گیلان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری با استفاده از ظرفیت‌های استانی کتب منتشر شده استانی و ملی بصورت کتاب‌های صوتی تولید و منتشر خواهد شد. همایش ملی تجلیل از صداپیشگان پیشکسوت در حوزه ایثار و شهادت نیز در آستانه روز بزرگداشت شهدا در اسفند ماه سال جاری در استان گیلان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/