Enable JavaScript to ensure website accessibility

یادواره پرواز پروانه‌ها در بروجرد برگزار شد/جنایت علیه کودکان در جنگ تحمیلی صفات دشمنان ایران اسلامی را آشکار ساخت/یادواره شهدا یادآور صبر و وحدت ملت ایران است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۴۰۳۸۱۸
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 23 دی در یادواره پرواز پروانه‌ها، گرامیداشت ۶۸ شهید دانش‌آموز شهرستان بروجرد تصریح کرد: جنایت علیه کودکان در جنگ تحمیلی صفات دشمان انقلاب اسلامی را آشکار ساخت.
یادواره پرواز پروانه‌ها در بروجرد برگزار شد/جنایت علیه کودکان در جنگ تحمیلی صفات دشمنان ایران اسلامی را آشکار ساخت/یادواره شهدا یادآور صبر و وحدت ملت ایران است
به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم که با حضور مسئولان استان لرستان برگزار شد، گفت: تاریخ ملت بزرگ ایران روزهای بزرگ، پرشکوه و سرنوشت سازی به خود دیده است. روزهایی نشانه قدرت، اقتدار و شکوه و روزهایی نشانه مظلومیت و رذالت دشمنان بوده است. به هر روز تقویم که چشم بدوزیم این وضعیت را مشاهده می‌کنیم و امروز نیز سالگرد روزی است که نشانه مظلومیت ملت ایران است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به حادثه 20 دی بمباران موشکی در بروجرد، گفت: این روز صفات دشمنان ایران اسلامی را به جهانیان نشان می‌دهد و صفات دشمنان انقلاب اسلامی را هویدا می‌سازد که این دشمنان چگونه فکر و عمل می‌کنند. در حادثه عاشورا شهادت حضرت علی اصغر (ع) صحنه‌پردازی الهی است که در تاریخ ماندگار شده و امکان تحریف وقایع را از دشمنان سلب کرد و صفات دشمنان امام حسین (ع) را آشکار ساخت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه با جنایات آمریکا و صدامیان امکان تحریف و انکار حقایق وجود ندارد، افزود: بمباران مناطق مسکونی و کودک کشی دشمنان که یکی از آنها در بروجرد رخ داد فراموش‌نشدنی است. جنایت علیه کودکانی که فرصت دفاع و پیدا کردن جان پناه نداشتند و به شهادت رسیدند و جایگاه آنها در بهشت برین است.
قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: با معرفی درست این نوع حوادث باید صدای مظلومیت و ستم دیدگی در جریان جنگ تحمیلی ثبت شده و به اطلاع جهانیان برسد. دشمن توانایی مقابله با رزمندگان در جبهه‌های جنگ را نداشت و ضعف و عقده خود را در شهرها و علیه مردم غیر نظامی به رخ می‌کشید.
وی با پاسداشت مقام 68 شهید دانش‌آموز شهرستان بروجرد، تصریح کرد: صبر خانواده معظم شهدا در مورد شهادت این دانش آموزان ستودنی است و ملت ایران با همبستگی و صبوری از حوادث سختی با غرور و افتخار گذر کرده و ضمن دفاع از کشور به فتح و ظفر رسیده است.
معاون رئیس جمهور با استقبال از رونمایی از یادمان دانش آموزان شهید بروجرد تأکید کرد: مسیر خدمت به خانواده معظم شهدا مسیر عشق است و به فرموده مقام معظم رهبری بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه عصمت و طهارت است و هیچ افتخار و عزتی بالاتر از خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیست.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یادآوری این نکته است که عظمت، عزت و امنیت ایران اسلامی مدیون چه کسانی است و اینکه کسانی که طمع به این خاک دارند چه کسانی هستند و در واقع این یادواره‌ها نماد و یادآور وحدت و صبر مردم عزیز ایران است.
رونمایی از تمبر و پوستر یادبود، برگزاری مسابقات خاطره و قصه‌نویسی توسط دانش‌آموزان و کاشت ۶۸ اصله نهال با نام شهدای دانش‌آموز از جمله برنامه‌های این یادواره بود.
گفتنی است، ظهر روز 20 دی 1365، طی حمله‌ موشکی رژیم بعثی عراق به دو مدرسه‌ شهید فیاض‌بخش و امام حسن مجتبی (ع) بروجرد، تعداد 68 دانش‌آموز به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی در سفر به شهرستان بروجرد در دیدار با حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد، گفت: وظیفه ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و البته این وظیفه مختص بنیاد نیست و سازمان‌ها و دستگاه‌های مدنی و اجرایی نیز مسئولیت‌هایی در این زمینه دارند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مزار شهدا مطهر است و این محل وادی مقدسی است که باید حرم و میعادگاه عشق قلمداد شود لذا طرحی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست پیگیری است تا گلزارهای مطهر شهدا به حرم مطهر تبدیل شوند که این اقدام در کرمان و یزد آغاز شده است.
معاون رئیس جمهور در سفر به شهرستان بروجرد با حضور در گلزار مطهر شهدا به مقام شامخ شهدای این شهرستان به ویژه ۶۸ شهید دانش‌آموز ادای احترام کرد.
انتهای پیام/