Enable JavaScript to ensure website accessibility

تجلیل از مادران شهدای ارتش در کهگیلویه و بویراحمد/مادران و همسران شهدا مایه مباهات و افتخار هستند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳
کد مطلب : ۴۰۳۸۳۱
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: مادران و همسران شهدا نقش بارز و ارزنده‌ای در دفاع مقدس داشتند و مایه مباهات و افتخار هستند.
تجلیل از مادران شهدای ارتش در کهگیلویه و بویراحمد/مادران و همسران شهدا مایه مباهات و افتخار هستند
به گزارش «ایثار»،در آیینی با حضور آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه و فرمانده تیپ ۳۷ زرهی شهید عباس عطریان نزاجا، فرمانده سپاه فتح و رئیس بنیاد شهرستان بویراحمد از مادران و همسران شهید ارتش تجلیل شد.
آیت‌الله سید نصیر حسینی در مراسم تجلیل از مادران شهدای ارتش در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند حیات ویژه‌ای در پیشگاه خداوند دارند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در تاریخ ایران قهرمانان زیادی وجود دارد، افزود: قهرمانان دوران دفاع مقدس با همه قهرمان‌ها در طول تاریخ متفاوت هستند.
وی با بیان اینکه طاغوت کسی است که بسترهای انحراف را در زندگی مردم می‌گشاید و مسیر اخلاق و معنویات را می‌بندد، گفت: در دوران طاغوت محافل و مجالس مذهبی رونق نداشت و کسی نمی‌توانست به طور رسمی نماز اقامه کنند در واقع طاغوت نمی‌خواست مردم و ارتش اخلاق‌گرا و معنویت‌گرا باشند.
امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ارتش زمان طاغوت با این محدودیت‌ها مواجه بود اما ارتش جمهوری اسلامی همراه امام و در خدمت انقلاب اسلامی بود.
آیت‌الله حسینی ادامه داد: ارتش در جنگ به عنوان پایه‌های قدرت ملت حاضر شد و به همراه سپاه و بسیج از انقلاب و میهن و مردم دفاع کردند و  امروز ارتش جمهوری اسلامی یک ارتش قدرتمند در سطح دنیا است.
وی با بیان اینکه امروزه نظام اسلامی ایران یک نظام قدرتمند در سطح جهان شناخته شده است، گفت:  اگر روزی مستعمره آمریکا و انگلیس بودیم امروز در نقطه مقابل استکبار در حال مبارزه هستیم و این افتخار بزرگی است.
آیت‌الله حسینی با بیان اینکه در سایه انقلاب اسلامی و به برکت خون شهدا عزت و شرافت پیدا کردیم، گفت:  در ۸ سال دفاع مقدس در مرزهای ما چه فجایعی که رخ نداد،  دشمن هر جایی که دستش رسید را ویران کرد، تجاوز، تعدی، ویرانی، سوزاندن و آتش‌زدن را انجام می‌داد که در آن برهه رزمندگان از ناموس مردم دفاع کردند و عده‌ای شربت شهادت نوشیدند و عده‌ای دیگر جانباز و ایثارگر و آزاده شدند.
در ادامه سردار حمید خرمدل با بیان اینکه سیستم تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی نتوانسته به درستی خدمات ارتش را مطرح کند، گفت: یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی آن جایی است که کمر نیروی دریای عراق توسط بچه‌های ایرانی شکست و عراق تا پایان جنگ نیروی دریایی نداشت.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: متاسفانه کمتر به این رشادت‌ها پرداخته شده است در حالی که باید از آن فیلم و سریال و مستند تهیه شود تا مردم در جریان دلاوری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی قرار گیرند.
وی عنوان کرد: بیشترین نفت ما از طریق جزیره خارک انتقال داده می‌شد، این جزیره در طول دفاع مقدس به اندازه روزهای جنگ مورد حمله قرار گرفت اما به برکت پدافند هوایی و نیروی دریایی ارتش یک روز انتقال نفت متوقف نشد.
مقام ارشد نظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ارتش بعد از جنگ هم در خدمت مردم است و در سیل، زلزله و سایر حوادث در کنار مردم هستند.
مسئول تیپ 37 زرهی ارتش در این مراسم به سه حوزه در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت، مادران شهید با خدا معامله کردند و با الگو گرفتن حضرت زهرا(س) فرزندان خود را به عرصه نبرد اعزام کردند و امروز موظف هستیم به پاس این دلاوری از آنها تجلیل کنیم.
وی با اشاره به نقش مادران و همسران شهدا در جنگ هشت ساله دفاع مقدس گفت: شما مادران و همسران شهدا نقش بارز و ارزنده‌ای در جنگ داشتید، مادران و همسران شهدا مایه مباهات و افتخار هستید.
وی با توصیه اینکه نباید شهدا که قهرمانان ملی هستند را فراموش کنیم، گفت: نتیجه فراموشی شهدا ذلت و خواری و از بین رفتن عزت است.
در پایان این مراسم از مادران و همسران شهدای ارتش در استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.
انتهای پیام/