Enable JavaScript to ensure website accessibility

آیین اختتامیه رویداد استارت‌آپ‌های شاهد و ایثارگر در گیلان برگزار شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱
کد مطلب : ۴۰۳۸۳۵
آیین رونمایی از نشریه شاهد یاران، ویژه سردار شهید قلی پور و آیین اختتامیه رویداد ملی استارت‌آپ‌های شاهد و ایثارگر در استان گیلان برگزار شد.
آیین اختتامیه رویداد استارت‌آپ‌های شاهد و ایثارگر در گیلان برگزار شد
به گزارش «ایثار»، رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم  گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نکوداشت یاد و خاطره شهدا باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شود.
مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: در فرهنگ سازمانی بنیاد شهید وامور ایثارگران، نخبه‌ترین و هنرمندترین انسان‌ها شهدا هستند که در زمان خود وظیفه خود را در دفاع از خاک، ناموس و همچنین آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب به درستی تشخیص داده و پیشرو بودند.
وی با تاکید به اینکه منابع انسانی از مقوله‌های توسعه پایدار است، عنوان کرد: کشورهای توسعه یافته از وقوع جنگ با تکیه بر منابع انسانی به عنوان انسجام ملی و بسیج ظرفیت‌ها استفاده کردند و توانستند به توسعه دست یابند.
وی یادآور شد: شهدا و ایثارگرانی که در دوران جنگ و عرصه دفاع حضور داشتند و اگر امروز نیز از ظرفیت ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر به درستی استفاده شود به توسعه دست خواهیم یافت.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در حوزه منابع انسانی و جوانان مستعد وجود دارد، خاطرنشان کرد: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های فرزندان شاهد و ایثارگر به عنوان‌ نیروی انسانی مستعد و توانمند به شاخص های توسعه ای دست یافت.
مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید تصریح کرد: در زمینه آموزش‌ها و پژوهش‌های فرهنگی، شرکت‌های استارت‌آپ می‌توانند در افزایش سرمایه اجتماعی تحت عنوان اعتماد و شفاف سازی بین مردم و دولت فعالیت کنند.
نریمانی با تاکید بر اینکه سبک زندگی شهدا تبعیت از ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: امید است در راستای خوداشتغالی، خوداتکایی و مشارکت ایثارگران برای خدمت به جامعه ایثارگری موفق عمل کنیم.
عبدالله پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این مراسم گفت: امروز استان گیلان میزبان اختتامیه یک رویداد علمی و جمعی از ایثارگران، فرزندان شاهد و ایثارگر نخبه است که درس ایثار و از خود گذشتگی، مقاومت و ایستادگی را در مکتب پدران خود آموخته‌اند.
وی افزود: فرزندان شاهد و ایثارگر شرکت‌کننده در رویداد ملی استارت‌آپ‌ها با شایستگی، لیاقت و با کسب علم و دانش به عنوان نخبگان جامعه صاحب اثر و افتخار در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه علم هستند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خاطرنشان کرد: ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر با وجود محدودیت‌ها و مشکلات در اثر لیاقت و پشتکار علاوه بر دفاع و ایستادگی در مقابل هجمه‌ها و ایثار، جهت حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه همواره پیشرو بودند و در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی نیز پیشرو و منشا تولید اثر و مفید برای اعتلای جامعه هستند.
وی با بیان اینکه تجلیل از نخبگان ایثارگر الگویی برای جامعه است، تصریح کرد: با اجرای چنین برنامه‌هایی لیاقت و شایستگی نخبگان ایثارگر به معرض نمایش گذاشته می‌شود.
انتهای پیام/