Enable JavaScript to ensure website accessibility

دفاع مقدس مدیون نقش ارزنده مادران و همسران شهدا است

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۴۰۳۹۰۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به الگو گیری مادران و همسران شهدا از حضرت ام‌البنین(س) و نقش ارزشمند و خطیر این عزیزان در موفقیت‌های دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: دفاع مقدس مدیون نقش ارزنده مادران و همسران شهدا است.
دفاع مقدس مدیون نقش ارزنده مادران و همسران شهدا است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، حضرت ام‌البنین (س) را سمبل یک بانوی ایثارگر و فداکار دانست و گفت: حضرت ام‌البنین(س) نگاه ولایتمدار و تفکر حسینی را قطره‌قطره در کام فرزندانش نشاند و فرزندان خود را راهی جبهه حق علیه باطل کرد، او افزون بر اینکه فرزندانش را در راه امام حسین (ع) فدا کرد، در زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا و رساندن پیام آن نیز نقش بسزایی داشت.
وی افزود: حضرت ام‌البنین(س) توانست با اصول و روش‌های تربیت دینی در تثبیت اعتقادات فرزندانش نقش مهمی داشته باشد و آنان را در مسیر شهادت و جان‌فشانی که جلوه والای تثبیت عقاید دینی است، قرار دهد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به الگوگیری مادران و همسران شهدا از حضرت ام‌البنین(س) و نقش ارزشمند و خطیر این عزیزان در موفقیت‌های دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: دفاع مقدس مدیون نقش ارزنده مادران و همسران شهدا است، همین بانوان فرهیخته بودند که مشوق فرزندان این مرزوبوم در پاسداری از میهن اسلامی و ارزش‌های والا شدند.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در ادامه بر لزوم تکریم خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه همسران و مادران شهدا تأکید کرد و گفت: خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه مادران و همسران شهدا دین خود را به نظام و انقلاب ادا کردند و امروز وظیفه تمام آحاد جامعه است که از این سمبل‌ها و تندیس‌های ایثار و مقاومت تجلیل کنند. تا زمانی که نفس در جان داریم باید دین خود را به شهدا ادا کرده و خانواده معظم شهدا را به نحو شایسته تکریم کنیم.
وی ادامه داد: سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) مصادف است با روز تجلیل و تکریم از مادران و همسران شهدا و این بهترین فرصت برای تجلیل از مقام شامخ این بزرگواران است. بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در این راستا و همچون سال‌های گذشته مراسمی را برگزار و از مادران و همسران شهدا تجلیل خواهد کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: این مراسم فردا یکشنبه 26 دی‌ماه از ساعت 09:30 با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین و با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین شکری نماینده محترم ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن آمفی‌تئاتر بنیاد البرز برگزار و از 60 نفر از مادران و همسران معظم شهدا تجلیل خواهد شد.
انتهای پیام/